Reiki - léčivá energie

- energie Reiki, Reiki léčení, terapie Reiki, masáž Reiki, zdravotní diagnostika

Reiki je 

      léčebná metoda pocházející z Japonska, jako zakladatel je uváděn Mikao Usui. Reiki pomocí univerzální energie harmonizuje a uzdravuje fyzické tělo, psychickou oblast a energetický systém. Reiki využívám při řešení běžných problémů, zdravotních nebo psychických. Pomáhá mi uvolňovat blokace, obnovuje tok energie v těle. Lze použít jako léčebná metoda, ale i jako prevence zdravotních problémů. Aplikaci Reiki se říká Reiki ošetření. Reiki je metoda, která se dá jako doplňková metoda spojit s jinými terapeutickými přístupy.

       Reiki bylo jednou z prvních metod, s kterou jsem se během svých začátků setkal a provází mě až do současnosti. Vyhovuje mi zde jednoduchost, jeho možnost využití téměř u každého. Ač stále slýchám, že už je to metoda dávno přežitá, tak jej plně doporučuji.

     Reiki se dá jednoduše naučit na kurzech, kde určitě každý získá základní schopnost pracovat s touto energií a pak záleží na tom, jak tento základ bude rozvíjet, Reiki rozvíjí intuici, pomáhá absolventovi kurzu zlepšovat svůj zdravotní i psychický stav a může pomocí energie Reiki pomáhat i svému okolí.

     Pořádám kurzy všech stupňů Reiki (skupinové i individuální), jeho absolventi využívají v pracovní oblasti (maséři, fyzioterapeuti, terapeuti jiných metod) nebo v běžném životě (běžné zdravotní problémy v rodině, prevence zdravotních problémů, sebepoznání). Pokud jej navštěvují klienti, kteří docházejí na pravidelné konzultace, umožňuje jim kurz Reiki aktivní práci na sobě mezi jednotlivými návštěvami, kde jim doporučím potřebné kroky a hlavně tím prodlužujeme intervaly mezi jednotlivými setkáními.

Reiki masáž:

      Tato masáž není klasickou sportovní nebo regenerační masáží. Reiki masáž využívá účinku energie Reiki, po dobu masáže leží klient oblečený na masážním lůžku. Harmonizuje fyzickou, psychickou oblast, ale i energetický systém, dodává organismu chybějící energii, uvolňuje lehčí blokace, které nemají hlubší příčinu a je možné je řešit bez jiné terapie.

      Reiki masáž dále uvolňuje z těla napětí, stres, povzbuzuje organismus k sebeuzdravování, posiluje imunitu, obranyschopnost, je prevencí onemocnění. Je ideální jako doplněk při léčbě pooperačních stavů, úrazů nebo například syndromu vyhoření. Umožňuje najít svůj ztracený vnitřní klid, příčinou mohou být jednorázové nebo krátkodobé vlivy (např. zkouškové období, životní změny, životní ztráty apod.), pokud se do těchto stavů člověk dostává trvale nebo se mu nedaří z nich vůbec dostat, je samozřejmě nutné Reiki masáž doplnit ještě o další terapii, která pomůže klientovi zpracovat spouštěče těchto stavů.