Dětské problémy

V žádném případě nechci suplovat pomoc psychologa nebo lékaře, ale pokud nechcete dítě hned stresovat takovou návštěvou, nabízím řešení, které může být alternativou nebo doplňkem k jiné péči.

U dětských potíží, převážně psychických, komunikačních nebo psychosomatických používám Bachovu květovou terapii, tyto esence připravuji konkrétně danému člověku na míru dle jeho obtíží. Někdy si klienti nechají pouze esence vytestovat a připravit a vyzvednou si je a pak již aplikují u svých dětí a v některých případech po domluvě pro zlepšení možných problémů v komunikaci i u sebe.

Doporučuji ale základní konzultaci (cca 30 -45 minut), kde se mohou více dozvědět o této terapii, ale hlavně se ještě zaměříme na povahový typ dítěte, hledáme možnou změnu v přístupu, pochopení pohledu dítěte na svět, na jeho očekávání, na způsob jakým například touží po pozornosti nebo lásce a případné jiné. Pokud je třeba, vysvětlím rodičům možnost využití tzv. emoční kresby a jiné techniky, je možné na situaci dítěte, ale i rodičů pokud jsou komunikační problémy i pohledem tzv. Vnitřního dítěte.

Další hlubší postupy, které používám u dospělých klientů, jsou po domluvě možné, ale spíše preferuji k dítěti pasivnější přístup než jej zatěžovat postupy, kterým mnohdy ani nerozumí. Pokud se stav dítěte nezlepší, doporučuji již zmiňovanou návštěvu psychologa nebo jinou terapii. Na co lze využít Bachovu terapii naleznete zde...