Bachova květová terapie  - konzultace, esence

Bachovky - Bachova květová terapie

je složena z 38 výtažků z různých květů nebo rostlin. Pomáhá lidem nebo zvířatům zvládnout své emoce, vyrovnat mysl, podpořit uzdravování a často bývá výborným pomocníkem jako doplněk k jiným metodám. Esence při užívání nepotlačují problémy, ale uzdravují a pomáhají překonat to, co nějaký symptom způsobuje. Pomáhají překonat těžká životní období, uzdravit se po nějakém psychickém otřesu. Jsou dobrou doplňkovou metodou k jiným metodám, jsou čistě přírodní bez chemických přídavků. Využít se dá u dětí, dospělých nebo zvířat. Klientům nabízím konzultace, přípravu esencí, přípravu esencí. 

Konzultace - poradna:

Bachovu terapii doporučuji spojit s konzultaci cca 30 - 45 minut (ale není podmínkou), s klientem probereme jeho problém, co potřebuje řešit , můžeme hlouběji rozebrat příčinu jeho problému a provedeme výběr esenci. Výhodou této metody je to, že u dětí není nutný nepříjemný choulostivý rozhovor a nějaká manipulace s nimi při odblokování. To platí i u dospělých, pokud nejsou ještě připraveni řešit problém hlouběji a aktivněji. Pokud máte vlastní předpis nebo chcete vytestovat a připravit esence bez konzultace je možné se po telefonické domluvě zastavit, případně zaslat na dobírku.

Bachova květová terapie - způsob užívání:

Každá z 38 esencí má účinek na jiné emocionální problémy, vzorce choívání a naše slabiny, ke každé bylině jsou přiřazeny problémy, stavy na které je možné aplikovat , užívají se vnitřně, pomocí kapátka, pokud není předepsáno jinak 2- 3x denně do skleničky s vodou nebo na jazyk, ale doporučuji dávkování individuálně. U zvířat se podává kapátkem přímo do tlamy, případně nakapat na nějaký oblíbený pamlsek. Esence mohou užívat děti od miminek i dospěl.

Kombinace Bachovek s léky a dalšími metodami:

Bachovu terapii je možné kombinovat i s léky, může doplňovat jiné metody. Všechny produkty jsou vyráběny bez alkoholu, obsahují glycerin.

Rescue produkty:

Před těžšími situacemi ( důležitý pohovor, zkouška, cesta a jiné) nebo po prožitku traumatizujících situací lze použít Krizové produkty, které lze užívat ve formě kapek, pro děti jsou vhodné pastilky na cucání. Po domluvě možný osobní odběr Mladá Boleslav Studio 33, Husova 237,  Loučeň Grusova 184             

Na co lze Bachovy esence použít:

  • sklony k hysterii, emotivnost, hyperaktivita, hypoaktivita, podrážděnost, vyrovnání se s lehčími traumaty
  • překonání vztahové nebo životní krize, lehčí psychické problémy
  • strach, slabá vůle, opakování stejných chyb, problémy s učením
  • apatie, beznaděj, psychická nepřítomnost, pocity samoty
  • emoční problémy, životní ztráty
  • upoutávání pozornosti, nízké sebevědomí, upoutávání pozornosti
  • stydlivost, žárlivost, rezignace a mnohé jiné

Výběr Bachových esencí:

Pokud si chcete vybrat esence svépomocí, vybírají se esence dle jednotlivých charakteristik, může se užívat přímo koncentrát, ale nejčastěji se užívá kombinace více esencí z mixovací lahvičky.  Nejlepší je nechat výběr na odborníkovi, který Vám kombinaci, četnost užívání určí přímo pro Vás.

Ceník:

- konzultace (30-45 minut) + namíchání esencí 550,- Kč

- vytestování esencí ,příprava bez konzultace 280,- Kč

- příprava esencí dle vlastního předpisu 180,- Kč

- Rescue kapky 300,- Kč

- Rescue pastilky 200,- Kč

- dobírka 110,- Kč


RESCUE® Remedy Krizová kapky

je to jeden z neznámějších a nejpoužívanějších přípravků. Je užitečný doma v lékárně, v práci, kabelce nebo na cestách sebe na cestách. Dá se využít nejrůznějších naléhavých a stresových okamžicích, jako jsou úrazy, nehody, různé druhy šoku, špatné zprávy, nepříjemný lékařský zákrok, akutní bolest, zkouška a každá další situace, která je emocionálně silná nebo které se bojíme. Je k prodeji v 10 a 20 ml provedení, bezalkoholovém (v glycerinu) nebo s alkoholem.

Cena za 10ml balení je 300,- Kč, možný osobní odběr v Mladé Boleslavi nebo na Loučeni.

RESCUE® Krizová pastilky

Krizové pastilky jsou vhodnější pro děti, je více příchutí, pomeranč, brusinka, citron nebo černý rybíz. Kromě dětí se mi pastilky osvědčily i například u zkoušek, jako maturita, přijímací pohovor a jiné. Kde, kromě uvolněných esencí na klienty působil i pocit, že po dobu cucání pastily cca 15 - 20 minut vstřebávali po celou dobu účinnou látku na uklidnění. Což je značná část zkoušky.

Cena za 1balení je 200,- Kč, možný osobní odběr v Mladé Boleslavi nebo na Loučeni.

Další Rescue produkty jako kapky na spaní, kapky pro děti nebo zvířata, gely, krémy nebo perly j možné objednat. Pro zvířata nebo děti doporučuji Rescue kapky bez alkoholu, tyto kapky mají univerzální využití, složením jsou naprosto shodné.


Kurz Bachova terapie pro domácí využití

      Kurz, kde se seznámíte s možnostmi této metody, naučíte se jednoduchou techniku, jak vybírat a připravovat tyto esence pro sebe, rodinné příslušníky nebo domácí mazlíčky, jak a v jakých případech metodu aplikovat. Kurz je vhodný například pro maminky na mateřské, ty, kteří chtějí začít uzdravovat svojí emoční a mentální stránku nebo chovatele. Více o kurzu odkaz níže.