Večery nejen pro maminky

- cyklus večerních sebepoznávacích a večerních kurzů

V uplynulých letech proběhly přednášky na mnoho témat. Menší nevýhodou je to, že se jedná víceméně o teorii a na praktické vyzkoušení není moc času. Proto jsem se rozhodl sestavit tento cyklus podvečerních setkání, kde se nejen dozvíte, jak tyto poznatky začlenit do řešení každodenních situací nebo přístupu k sobě, partnerům a dětem, ale hlavně si je vyzkoušíte využívat prakticky.

KDE : Studio 33, Husova 237 Mladá Boleslav

Cena: 900 Kč/ 3 na sebe navazující podvečery (při platbě předem) nebo  380 Kč/ za jednotlivý večer

Minimální počet účastníku 5, maximální 9, prosím raději o předčasnou rezervaci, děkuji za pochopení.

1. téma Emoční kresba 

Automatická kresba má široké využití, ale to je předmětem celodenního kurzu, k práci s emocemi stačí její část, kterou není problém zvládnout během cca 3 hodin, kde si něco řekneme o způsobu využívání kresby v této oblasti, o významu barev v kresbě a hlavně si prakticky zkusíme, jak na emoce touto technikou. Jak pracovat s emocemi v akutním stavu nebo dlouhodobě u sebe, případně s dětmi tak, abyste předcházeli jejich vlivu na zdraví nebo vztahy. V závěru si řekneme, jak využít kresbu k harmonizaci a uklidnění.

2. téma Pět jazyků lásky a úvod do Enneagramu 

Popovídáme si o jednotlivých způsobech dávání a přijímání lásky a hlavně o tom, co tyto rozdíly mohou způsobovat v rodinných vztazích. Řekneme si, jak tímto pohledem můžeme zkvalitnit vztahy mezi rodiči a dětmi nebo mezi partnery, jak děti zdravěji podpořit ve formování pohledu na sebe a dát jim dobrý základ ve formování svých pozdějších vztahů. Dále si uděláme test, jakým "jazykem lásky" komunikujeme a naučíme se jak tento jazyk poznat u svých nejbližších. V druhé části se seznámíme s typologií Enneagram a připravíme se teoreticky na praktické setkání s touto metodou na dalším večeru.

3. téma Enneagram trochu jinak 

Teoreticky jste se s touto metodou již seznámili na minulém večeru nebo při jiném programu, tentokrát se zábavnou a praktickou formou pomocí hry Tajemství srdce a mysli zaměříme na pochopení sebe, svého způsobu myšlení, životního přístupu v různých situacích. Můžeme toho využít nejen ke zkvalitnění svého života, ale hlavně rodičovských nebo partnerských vztahů. Ostatní účastníci nám umožní pochopit životní filosofii svých blízkých a získat tak moudrost a zdravější přístup v komunikaci s druhými. Tento přístup respektuje každého v jeho chuti, jak se chce druhým otevřít. Co je Enneagram můžete nalézt  zde...