Terapie vnitřního dítěte

           Práci s tzv. Vnitřním dítětem využívám v případě potřeby u klientů při řešení jejich vztahových, komunikačních nebo zdravotních problémů, při posilování jejich talentů, uvědomování si sebe, zlepšování emočních a společenských dovedností. V situacích, kdy klient v některých situacích reaguje nepřiměřeně, nemůže si své chování vysvětlit, když se následně za své projevy stydí, uvědomuje si, že byly nepřiměřené, ale nedovedl se jim vyhnout.

            Léčebné postupy jsou různé, od vizualizačních technik, afirmací, EFT, koučinkových přístupů, Bachova terapie lze v této terapii využít. Dají se použít i energetické techniky k uvolnění a uzdravení emocionální bolesti, která je uvnitř uložená. Dalším bodem je práce s mentálními názory, dají se nazvat vnitřním rodičem, často jsou zde uloženy názory, které jsme slýchali od svých rodičů, např.: "Jsi..., nesmíš..., udělej...". 

      Pokud jde o mé přístupy, tak se snažím techniky sestavit klientovi na míru, který přístup mu bude nejvíce vyhovovat. Zbavit jej emočních zranění, starých programů a již nefunkčních strategií, kterými se snaží starou bolest potlačit, vyhnout se jí a získat to po čem vnitřně touží.  

     Co je vnitřní dítě naleznete zde...