Mentální techniky - mentální tvrzení

-  techniky k uzdravení nefunkčních mentálních programů, vytváření posilujících

      

         Pokud nemáte pod kontrolou své emoce, nedaří se Vám v nějaké životní oblasti, stále se Vám opakují stejné nepříjemné situace, přitahujete stejné nechtěné reakce od svého okolí, zdá se Vám, že se některá Vaše názory nebo to, co jste slýchávali od rodičů, se stává Vaší realitou? Nedaří se Vám zhubnout, zlepšit fyzickou nebo psychickou kondici, v důležitých situacích většinou selžete, všichni Vám říkají, že máte na víc? Máte pocit, že Vás stále něco limituje? Uvědomujete si, že občas říkáte svým partnerům nebo dětem to co jste nechtěli slýchat od svých rodičů? Nezvládáte své emoce nebo jim nerozumíte, z ničeho nic máte změny nálad, chcete pracovat na své svém sebevědomí, zmenšit žárlivost, kritičnost k sobě nebo druhým a mnohé jiné? Mohou to způsobovat právě Mentální tvrzení - programy.

Mentální tvrzení jsou:

pravdy, názory, hodnocení někdy více, někdy méně ukryté v mozku, pod jejichž vlivem si člověk formuje svůj život. Jsou to myšlenky, které si někdy uvědomujeme, ale často nemusíme, fungují i bez naší vědomé kontroly. Posilují se, pokud nám život jejich pravdivost znovu potvrzuje situacemi, lidmi které člověk potkává, tím vznikají stále nová a silnější tvrzení - pravdy. Pokud se nějaké takové tvrzení vytvoří, pod jeho vlivem mohou vznikat nová druhořadá tvrzení. Můžete jích pak nasbírat stovky i tisíce, ovlivňují vztahy, finanční oblast, schopnost se zařadit do kolektivu nebo společnosti, naši schopnost něco dokázat (v profesi, schopnost projevit své talenty, uskutečnit své sny). Vznikají nejčastěji pod vlivem různých zkušeností, někdy toto tvrzení může vtisknout jiná osoba nebo si tuto "pravdu" vezmete za svou, abyste měli pocit, že někam patříte, že Vás za stejný názor bude někdo milovat. Vědomě chce být každý šťastný, úspěšný a vyrovnaný, ale tyto tvrzení jsou mnohdy v rozporu s jeho chtěním. To co si o sobě myslíte, z Vás vycítí okolí a vrací zpět vše podle této skryté pravdy. Ač si přejete, aby Vás druzí přijímali, milovali a také to od nich očekáváte, přichází spíše opak, zlobíte se pak na okolí, ale řešení je ve Vás. Změnou pohledu na situaci nebo život, změnou nezdravého názoru, hodnocení máte možnost měnit realitu kolem sebe. Pokud pracujete na své změně, chcete se zbavit dědičných nemoci nebo problémů zapříčiněných různými mentálními vzorci, způsobem myšlení nebo přístupem generací před Vámi může být změna těchto tvrzení - vzorců myšlení velkým přínosem. Tyto myšlenkové formy mají vliv na emoční pohodu, mohou způsobovat strachy, obavy, žárlivost a mnohé jiné.

      Jsou samozřejmě i pozitivní tvrzení, které v životě slouží a díky nim se lidem daří uskutečnit své sny a být šťastní, ale mnoho lidí pod vlivem životních prožitků nevědomky používá ty více ty negativní a diví se proč se mu přes všechny předpoklady stále nedaří. Některé nemusí být až tak zásadní, ale mohou například bránit při redukci váhy, aby se tyto změny na těle projevily, mohou zpomalovat uzdravování při rekonvalescenci po úrazech, stavech vyhoření. Dále mohou bránit sportovním výkonům, často způsobují selhání před důležitými událostmi (zkoušky, pohovory nebo i sportovní výkony). Nebo nám prostě brání cítit se dobře a spokojení.

       Tyto nefunkční a omezující tvrzení se dají odstranit a nahradit jinými, důležité je uvědomit si je, změnit a formovat život tak, aby nedocházelo k jejich opětovnému vytváření. Můžete tak vzít tímto život do svých rukou, pozitivně využívat sílu vlastních myšlenek nebo dát svým dětem základ, jak lépe s myšlenkami pracovat. Při konzultacích učím ve většině případů klienty základní kroky, jak s těmito mentálními omezeními pracovat. Pro ty, kteří chtějí tuto oblast poznat a uzdravovat hlouběji a hlavně chtějí více pracovat sami je možnost navštívit i výukový kurz.