Nejen Novoroční předsevzetí

29.03.2019

Dáváte si každý rok předsevzetí Novoroční a jiná? A běžně je nesplníte? Někomu to až tak nevadí, někdo se tím trápí a mrzí ho, že opět neudělal něco zlepšení svého zdraví nebo života.

Příčin může být více, nejčastěji to je slabá vůle, chybějící sebekázeň, špatná motivace a jiné.

V mnoha případech se ale předsevzetím řeší spíše důsledek, než příčina. Pokud se zaměříme na příčinu, možná bude i po problému bez nutnosti předsevzetí a bolavého přemáhání při jeho plnění.

Ono kouření, alkohol, přejídání, neochota se pohybovat, něco udělat mívá dávnou hlubší příčinu ve formě mentálního programu. Tímto programem může být nízké sebevědomí, chybějící pocit lásky nebo přijetí, sebetrestání, rezignace. Ono jídlo, alkohol nebo nějaký požitek je vlastně kompenzací, takovým druhořadým programem, který má sloužit k umlčení toho původního, staré bolesti nebo pocitu prázdnoty.

Pokud tedy mohu radit, nezaměřujte se na to "co s tím", ale na to "proč". Řešení bývá často na blízku a hlavně i vcelku jednoduché. Pokud s hledáním toho proč budete potřebovat pomoci, rád Vám pomohu. Přeji mnoho úspěchu při hledání odpovědí nejen k tématu předsevzetí.