Kam zaměřujete svojí pozornost? Jak to ovlivňuje život.

28.03.2019

    Mnoho lidí si stěžuje, že prožívá stejné situace (většinou negativní), vidí kolem sebe jen bolest, rozzlobené lidi a mnohá jiná negativa. Neříkám, že vždy ale často je změna možná a je v našich silách.

    Přemýšleli jste někdy, na co zaměřujete svojí pozornost? Zaměřuje-li někdo pozornost na to, jak špatný je stav společnosti, jak "špatní"lidé jsou, jaké lidi myslíte, že tento člověk přitahuje?

    Neznamená to, že máme být lhostejní, nevnímat okolí, co se děje kolem, ale je to o změně toho, na co budete zaměřovat svojí pozornost. Každý má na výběr, buď bude zaměřovat pozornost na špatné nebo bude hledat i to dobré. Asi toho horšího je k vidění mnoho (někdy to vidíme díky životním zkušenostem nebo vzoru například rodičů), ale lze najít i pozitivní.

    Zná se Vám to jednoduché? Pokud ano, tak proč to nezkusit. A pokud něco ve Vás tomu brání a nejde to, dá se i příčina toho najít a uzdravit. Chce to hlavně trpělivost a vytrvalost. Zaměřte pozornost na to, co opravdu chcete a ne na to co nechcete, co Vám vadí, co ve vás spouští negativní emoce.

    Chcete-li být úspěšnější v nějaké oblasti, zaměřujte pozornost na lidi, kteří v ní úspěšní jsou, inspirujte se, učte se. Chcete li být spokojenější a vyrovnanější, zaměřujte pozornost na spokojené a vyrovnané lidi, snažte se trávit více času v jejich přítomnosti. Chcete-li být zdraví, nezaměřujte pozornost na nemoci a na to jak někdo pod jejich vlivem trpí, ale zaměřujte pozornost na to, co ke zdraví pomůže. Lidé v čekárně u lékaře asi mnoho inspirativní moc nebudou.

Přeji mnoho štěstí.