Necítím se dobře

15.10.2021

Necítím se dobře. Věta, kterou občas pronese každý z nás nebo ji slyší ve svém okolí. Někdy krátkodobý a občasný jev, někdy dlouhodobý chronický stav. Stav, ne který každý reaguje jinak a jinak k němu přistupuje.Necítit dobře se můžeme:

Fyzicky - nemoc, bolest, vyčerpání

Emočně nebo psychicky - emoce, neklid, psychická únava

Mentálně - nepříjemné myšlenky, špatné hodnocení druhých, sebe, života

Ale také se nemusíme cítit v nějakém prostředí - vztah, práce, domov, mezi lidmi

Dnes se často objevuje, že se lidé necítí dobře po covidu, ať už fyzicky nebo psychicky

Ať se necítíme dobře sami nebo chceme pomoci někomu jinému je důležité, jak se tento stav řeší. Někdo volí strategii vytěsnění, úniku, rezignace. Tou může být prášek, útěk, přijetí role oběti a jiné. Přiznám se, že s tímto řešením se úplně neztotožňuji, pokud nejde o jednorázový stav.

jsem zastáncem řešení položit si v dané situaci otázky typu:

Proč se cítím tak jak se cítím? S čím to souvisí? Co to způsobuje? Ale hlavně: Co mohu pro změnu udělat? Jak se mohu cítit opět dobře?

Pokud patříte k těm, kteří chcete zvolit ten druhý přístup a máte pocit, že to sami nezvládnete, rád vám pomohu. Věřte, že to první řešení možná funguje, ale většinou je krátkodobé, a to co vytěsňujte vás stejně časem doběhne.

Věnuji se s klienty oblastem od zdraví, přes osobnost, vztahy po profesní sféru. Nabízím klientům plnou asistenci při řešení jejich situace, případně těm, kteří se chtějí aktivně zapojit a naučit se nové možnosti přístupu k sobě formu koučinku a mentoringu aplikované tak, že jsou využitelné pro každého.