Bachova terapie a hubnutí

09.10.2019

Častý dotaz od Vás: "V časopise jsem se dočetla o možnosti využití Bachových esenci na hubnutí, máte s tímto zkušenost a jsou výsledky"?

V tisku se běžně objevuje a kdysi i dovozce esencí vydal doporučenou kombinaci esencí jako pomocníka při dietě. Bývá doporučována tato kombinace esencí, Poupě jírovce, Hořec, Netýkavka, Plané jablko a Habr. Občas bývám požádán dle tohoto doporučení esence připravit. Při přípravě esencí na míru při řešení běžných potíží je velká úspěšnost. U těchto všeobecně doporučovaných kombinací na hubnutí i jiné problémy vidím úspěšnost cca ve 40-50% užití. Není to moc, ale v případě, pokud to někdo chce zkusit, není investice tak velká.

Pokud máte problémy s váhou, řešíte je, doporučuji spíše kombinaci esencí připravit přímo na míru. Samozřejmě je dobré i redukci váhy, pokud to je možné konzultovat s odborníkem na výživu. Pokud nejsou žádné výsledky, Bachova terapie není všemohoucí, může být příčina nadváhy hlubší a je třeba se příčině věnovat hlouběji pomocí dalších metod. U klientů aplikaci esencí v podobných případech doplňuji změnou mentálních programů, tj. změnou často špatných názorů na sebe nebo na svět, nadváha může souviset s nějakým životním traumatem (který si ani nemusíte uvědomovat). Určitě bude lepší, probrat možnost Bachových esencí individuálně k Vaší situaci.