Úroveň Hara - co to je?

06.10.2022

Úroveň - oblast člověka, na kterou se zaměřují východní filosofie, ale její stav můžeme vnímat i ve fyzickém životě. Je to úroveň, která leží hlouběji než fyzické tělo a energetický systém člověka. Tato běžně neuvědomovaná úroveň zjednodušeně vysvětleno spojuje naši Duši se zemí (kvalita tohoto spojení má vliv na naši životní pevnost a schopnost realizovat své sny a cíle), s vnitřním zdrojem energie, a hlavně s naším tzv. Bodem individualizace (zde se kvalita tohoto spojení projevuje schopností mít vize, sny, mít smysl a naplnění v životě.

Pokud se Vám nedaří v životě (partnerském, profesním nebo ve finanční oblasti) a máte pocit, že jste už vyzkoušeli různé formy a techniky pro zlepšení? A stále to není ono? V některých případech může být problém v již jmenované úrovni Hara, s kterou pracují převážně východní filosofie, skvěle jí popsala Američanka Barbara Ann Brennan ve své knize Zjevení světla, kde se věnuje nejen vysvětlení této úrovně, ale tato kniha je i učebnicí pro léčitele, jak nejen tuto úroveň nebo oblast léčit.

V úrovni Hara se odráží naše schopnost vnímat svůj životní úkol hlavně jej realizovat a jít za ním, být v harmonii a jednotě. Dále náš vztah k duchovním věcem a spiritualitě. Většina lidí má tuto úroveň poškozenou, rozbitou nebo při nejmenším zdeformovanou. Ale je nutné podotknout, že ne vždy a u každého klienta je nutné začít pracovat hned s touto oblastí. Většinou se začíná fyzickým tělem, energetickým systémem nebo nápravou mentálních programů. Zde se pracuje spíše v závažných případech nebo všechny techniky selhávají.

Příčiny mohou být u každého individuální a v praxi jsem se setkal s mnohými. Pokud Vás zajímá se na tuto oblast podívat, je možné jí diagnostikovat kresbou stav linie Hara, potřebu tuto úroveň léčit nebo jinou a případně s ní začít pracovat. Poškození této úrovně se projevují v reálném životě již jmenovaným, akorát pokud leží příčina zde, běžné techniky často selhávají. Léčení této úrovně není snadné, ale ne nemožné.

Je důležité říci, že kvalita a stav této úrovně je důležitý i pro sportovce, ale i manažery. Po odstranění případných bloků omezujících tuto úroveň na jiných úrovních je možné s touto úrovní pracovat, posilovat ji pomocí cvičení.