Dítě a rodič pohledem Enneagramu - přednáška

25.03.2019

       Pro správný přístup k výchově dítěte je mnoho rad a publikací renomovaných psychologů nebo zastánců alternativních přístupů. Pomocníkem k porozumění a zdravému přístupu k výchově může být typologická metoda Enneagram, ale jak říkám na přednáškách, jedna z mnoha, ne jediná. Pokud nejste zrovna rodičem, můžete díky Enneagramu pochopit sami sebe, své Vnitřní dítě.

      Je to víc jak 2000 let starý systém. Nahlíží na osobnost člověka pomocí 9 základních typů. Lze pochopit nejsilnější charakterové vlastnosti dítěte, nejsilnější motivy chování, co je pro něho smyslem života, jeho silné a slabé stránky.

       Enneagram umožňuje pochopit, jak dítě svět vidí, jak bojuje proti nespravedlnosti, jak se chrání proti ohrožení, jakou formou získává pozornost a lásku. Dělá to tak jako my, když jsme byli děti. Pokud se tyto dětské přístupy dostanou do nerovnováhy a zůstanou do dospělosti, většinou přestávají fungovat a přináší zklamání a nepříjemné situace. Určitě v jednotlivých typech nalezneme sebe nebo partnery a pochopíme zároveň, co můžeme zlepšit i u sebe. Dozvíte se, jaké silné stránky a dispozice máte vy nebo nejbližší, jak je poznat a rozvíjet. Jak co nejlépe zvládnout naopak ty slabé, aby Vám co nejméně negativně ovlivňovali život. Pokud nejste rodičem, ani dítětem, určitě se i tak dozvíte něco užitečného.

Kde:

Kdy:

Vstupné: 100,- Kč