Emoce a tejpování - Co je vlastně emoční tejpování a k čemu lze využít

26.07.2019

       Bývám občas dotazován, jaký je rozdíl mezi klasickým kinesiologickým tejpováním a emočním.

       Kinesiologické tejpování používají například sportovci při přetížení svalstva, fixaci kloubů končetin, ale i na zádové partie. Tejpování využívají maséři, fyzioterapeuti.

        Během své praxe se věnuji již dlouho různým blokacím, emočním, vztahovým nebo pracovním problémům, které se mimo jiné i odrážejí na fyzickém těle, především v okolí páteře. Chyběla mi technika, která kromě jiných forem terapie pomáhala řešit problém i v oblasti fyzického těla. Tím chybějícím bylo právě tejpování zaměřené na projev emocí ve svalstvu, technika, která pasivně pomáhala uvolnit sval, který byl právě emocemi ovlivněn.

         Postupně jsem tento způsob zjednodušil, aby jej mohli více používat i laici a rozšířil jsem jí i na využití jako doplňkové metody při léčení posttraumatických poúrazových stavů především u dolních a horních končetin. Tento způsob umožňuje nejen uvolnit traumatickou (negativní) energii z poškozeného místa, ale správnou aplikací umožňuje i uvolnit zablokovanou energii v této oblasti.

       Tejpování využívám jako samostatnou metodu nebo doplňkovou metodu k dalším svým postupům při práci s klienty, případně i k jiné terapii. Občasně i tento způsob tejpování vyučuji, jak jsem již psal, přijde mi tento způsob o hodně jednodušší než u klasického tejpování. Proto pokud máte problémy chronické nebo trpíte častými úrazy, může být tento kurz pro Vás užitečný. Pokud potřebujete využít této formy tejpování příležitostně, bude lepší emoční tejping pouze formou návštěvy.. Další informace o Emočním tejpování a semináři zde....