Co nám tělo říká, rozumíte jeho řeči?

02.10.2023
Co nám tělo říká, bolest, úzkost a jiné je jeho jazykem
Co nám tělo říká, bolest, úzkost a jiné je jeho jazykem

Jak řešíte situaci když vás něco bolí, není vám dobře, cítíte úzkost, únavu? Zastavíte se, hledáte vysvětlení co vám tímto tělo říká nebo spolknete pilulku a jdete dál? Pokud patříte do té druhé skupiny, asi nemá cenu vás přesvědčovat za pomoci argumentů. Pokud jste otevření k inspiraci nebo patříte do té první skupiny, tak věřte, že naše tělo má moudrost, dává nám najevo, že něco není v pořádku. Mnohdy je to upozornění hodně dopředu.

Pokud byste tuto řeč pochopili, je několik možností. Nejjednodušší k zamýšlení je pohled našich babiček a prababiček. Zde krásně fungoval zdravý selský rozum. Určitě jste někdy slyšeli podobné věty. Kdo ti leží v žaludku, co nemůžeš skousnout, co nechceš vidět, kdo ti hnul žlučí, co v sobě dusíš apod.

Druhá možnost je literatura, například kniha stejného názvu jako u tohoto článku. Kniha Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí Miroslava hrabici nebo Nemoc jako symbol, kterou napsal Ruediger Dahlke. Určitě k inspiraci naleznete i další knihy. Klidně mi do formuláře napište vaše doporučení nebo zkušenost.

Pokud chcete osobnější a konkrétnější přístup, rád vám s tímto pomůžu. Společně nalezneme nejen význam, ale i možnost řešení.

Doporučuji význam těchto symbolů, které nám tělo sděluje nepřehlížet, nejen se vám může ulevit, ale změna nebo nový pohled na situaci vám může změnit celkově život k lepšímu.