Co jsou čakry 

28.03.2019

Čakry - diagnostika
Čakry - diagnostika

        Čakry jsou energetické brány - centra, kterými do našeho energetického systému vstupuje energie z univerza. Tuto energii potřebujeme běžně k životu, aniž bychom si to uvědomovali. Čakry vypadají jako trychtýře a otáčivým pohybem přijímají energii. Je 7 základních, každá má svojí barvu a souvisí s určitou životní oblastí (některé metody pracují i s více čakrami).


     Každá čakra přijímá energii určité frekvence, kterou transformuje, aby jí tělo mohlo využít a tuto energii dodává hormonálním žlázám a orgánům souvisejících s jednotlivou čakrou. Na kvalitu, dobrý stav čaker a následně i jednotlivých orgánů nebo částí těla má naše celková psychická vyrovnanost. Pokud jsme prožili nebo prožíváme problémy v oblasti, s kterou čakra souvisí, může dojít k jejímu zablokování nebo horší činnosti a tím následně i k zhoršování psychického stavu, ale i zdravotního.

     Čakra má kromě funkce transformace energii i funkci ochranou, jako obrana před negativní energií, s kterou se setkáme nebo při nějakém traumatickém prožitku dochází ke krátkodobému nebo trvalému zastavení čakry, což se opět časem může projevit fyzickými, psychickými, ale i například partnerskými problémy, problémy s projevem sebe, komunikací atd. Toto je stručné vysvětlení, podrobnější popis čaker lze nalézt na internetu nebo v literatuře, doporučil bych například knihu Ruce světla od Barbary Ann Brennan. Je mnoho návodů, jak čakry harmonizovat, posilovat nebo uvolňovat. Zastávám přístup, kde se zaměřuji na příčiny blokace čaker, na zpracování traumat nebo vztahových situací, které jsou příčinou a až následně důsledky v podobě psychických nebo zdravotních projevů.

     Níže ještě stručný přehled jednotlivých čaker, jejich barvy, související orgány a žlázy a životní oblast kterou ovlivňují.

1. čakra - (Kořenová čakra) červená barva -hormonální žláza nadledvinky, orgány - svaly, kosti, vše pevné, imunita, vitalita. Kvalita uzemnění, životní jistota, fyzické zdraví.

2. čakra - oranžová barva - hormon. žláza varlata,vaječníky,prostata, orgány - pánevní oblast, děloha vaječníky, močový měchýř, ledviny, kvalita sexuálního života, rozmnožování, emocionální stránka a radost ze života

3. čakra - žlutá barva - hormon. žláza slinivka břišní - orgány trávení - žaludek, játra,
žlučník, střeva , otázka mentální oblasti, mentálního názoru na sebe, okolí, život aj.

4. čakra - zelená barva - hormon. žláza brzlík, orgány plíce, srdce , oblast lásky, citů, vztahů

5. čakra - světlomodrá barva - hormon. žláza štítná žláza, plíce, průdušky, šíje, hlasivky(, oblast komunikace, projevu sebe (nejen slovního), projev sebe jako muže nebo ženy, projev profesní

6. čakra- indigově modrá barva - hormon.žláza podvěsek mozkový (hypofýza), orgány malý mozek, intuitivní oblast.

7. čakra- (Korunní čakra) Fialová, zlatá, bílá aj. barva - hormonální žláza šišinka mozková (epifýza), orgány velký mozek, oblast víry, spirituality.