Bachova Terapie a hubnutí

05.02.2020

Bachova terapie - podpora  k redukci váhy
Bachova terapie - podpora k redukci váhy

    Častý dotaz od Vás. V časopise jsem se dočetla o možnosti využití Bachových esenci na hubnutí, máte s tímto zkušenost a jsou výsledky?

     V tisku se běžně objevuje a kdysi i dovozce esencí vydal doporučenou kombinaci esencí jako pomocníka při dietě. Doporučují se tyto esence - Poupě jírovce, Hořec, Netýkavka, Plané jablko a Habr. Občas bývám požádán dle tohoto doporučení esence připravit. Při přípravě esencí na míru při řešení běžných potíží je velká úspěšnost, u takto doporučené všeobecné kombinace na hubnutí vidím úspěšnost cca ve 40 - 50% užití. Není to moc, ale v případě pokud to někdo chce zkusit, není investice tak velká.

    Pokud máte problémy s váhou, řešíte je, doporučuji spíše kombinaci esencí připravit přímo na míru. Samozřejmě je dobré i redukci váhy pokud to je možné konzultovat s odborníkem na výživu. Pokud nejsou žádné výsledky, Bachova terapie není všemohoucí, může být příčina nadváhy hlubší a je třeba se příčině věnovat hlouběji pomocí dalších metod. U klientů aplikaci esencí v podobných případech doplňuji změnou mentálních programů, tj. změnou často špatných názorů na sebe nebo diagnostikou dalších vnitřních programů. Určitě bude lepší, probrat možnost Bachových esencí individuálně k Vaší situaci.