Energetická Reiki masáž

     Energetická Reiki masáž, je vhodná pro každou věkovou skupinu od dětí po seniory. Má mnoho výhod, ač se nejedná přímo o masáž, je velmi účinná, pomáhá zlepšovat stav na více rovinách.

     Tato technika se může aplikovat bezdotykově nebo pouze lehkým přiložením rukou na tělo. Tím nehrozí vzhledem ke změnám na kostech a kloubech způsobených věkem, operačním zákrokem riziku nějaké újmy, při energetické masáži nedochází k žádným fyzickým manipulacím s tělem. Nejen že je tato technika šetrná a jemná, ale velmi příjemná. Kromě fyzického těla řeší i psychickou oblast, navozuje klid, psychické uvolnění, ale i energetický systém člověka, který bývá často opomíjený nebo pro mnoho lidí i neznámý. Místa pro aplikaci se volí individuálně podle potřeb klienta s ohledem na zdravotní a psychický stav.

     Využití Energetické Reiki masáže je široké, dá se využít čistě jako preventivní ošetření, jako pomocník při rekonvalescenci po úrazech, lékařských zákrocích, těžkém porodu, při zmírnění dopadů tzv. civilizačních chorob na člověka. Nejen v případě seniorů přináší úlevu od bolesti a důsledků změn na těle. Ideální je pravidelná aplikace v intervalu 3-4 týdnů.

     Energetická Reiki masáž navozuje pohodu, harmonii, zmírňuje stres a napětí v těle, může mít pozitivní vliv na nespavost, obnovuje fyzické a psychické síly, ač jak bylo řečeno je to technika především bezdotyková, svým účinkem uvolňuje svalstvo, ztuhlá místa, zmírňuje svalové bolesti způsobené věkem, zákrokem nebo vlivem emoční a psychické nevyrovnanosti.

     V případě zájmu klienta a potřeby je možné ještě tuto techniku spojit s dalšími možnostmi, jako je například Bachova terapie (na emoční a psychické problémy), Emoční tejping (na řešení důsledků emoční nevyrovnanosti na svalový a kloubní systém), případně jiné metody.