Emoční  tejpování - emoční tejping

      Emoční tejping se na rozdíl od kineziologického tejpingu zaměřuje na důsledky, ale dle použití i na příčiny emočních problémů, které mají vliv na fyzické zdraví, nejčastějšími projevy jsou bolesti pohybového aparátu a zádové oblasti. Tento způsob tejpování může i řešit důsledky poúrazových a traumatických stavů, které zanechají stopu ve svalstvu a naruší proudění energie v místě. Může to být v zádové oblasti, ale i v oblasti klubů.

       Výhodou emočního tejpování je, že je to pro úvod jednoduchá nenáročná a neinvazivní terapie, která se dá doplnit další terapií zaměřenou na emoční oblast nebo na změnu životního přístupu. Emoční tejpování může řešit každodenní situace, překonat krátkodobé emoční nebo psychické rozladění vlivem nečekaných situací. Emoční tejpování může být doplňkem jiné terapii nebo léčbě, pomáhá uzdravovat především stavy, kde jde o souvislost emocí a fyzického těla.

       Při používání tejpovacích pásek nedochází k změnám polohy a fixaci kloubů, obratlů. Pásky se při lehkém napětí lepí pouze na kůži na určitých partiích dle potíží klienta. Emoční tejpování lze použít na podporu léčení problémů, jakou jsou, deprese, stres, životní tlak, syndrom vyhoření, bolesti, vztahové problémy a jiné emocionální problémy při kterých fyzické tělo reaguje svalovým napětím, protože mezi tělem - svalstvem a psychickou oblastí je souvislost.

      Základy tohoto způsobu tejpování pro využití pro sebe nebo pro své blízké je možné se naučit v kurzu, který nepravidelně zařazuji do programu.

     Cena je stejná jako při běžné konzultaci, 500Kč/hod . Základní konzultace trvá cca 45 minut.