Domeček

Domeček - konzultace, sebepoznání, semináře

       Jak to vlastně vzniklo? Když zůstal před lety domeček po rodičích prázdný, nebylo velkého přemýšlení, co s ním moc dlouhé, prodat jsme jej nechtěli, každý z rodiny měl k němu citovou vazbu. Nechtěli jsme dopustit, aby domek chátral a kazil nám vzpomínky, které se k němu vážou a proč jej nevyužít a spojit s mojí stávající prací, splnit si sen a po letech mít vlastní prostor, kde se budu moci scházet s klienty, setkávat se s lidmi nejen při řešení problémů s kterými přichází.

        Když jsme začali s rekonstrukcí, navážením materiálu, neřeklo se nic jiného než: "Jedu na domeček". Tak nějak z toho vyplynulo to, že jsme zůstali u tohoto názvu. Prostě Domeček.

        Co Vám zde mohu nabídnout? Navštěvují mě zde klienti s fyzickými, emočními a psychickými problémy, dá se říci s problémy od těla až po duši. Dále klienti, kteří například hledají diagnostiku zdravotního stavu, pomoc s problémy ve vztazích, dostali se do svízelné životní situace a hledají z ní východisko. Případně klienti, kteří se rozhodli rozvíjet sami sebe.

       Domeček mi dále umožňuje pořádat kurzy i v menším počtu než v pronajatých prostorech, což určitě uvítají účastníci, kteří mají raději individuálnější přístup. Kurzy jsou určeny pro všechny věkové kategorie, pro všechny, kteří se chtějí aktivně zapojit do svého sebeléčení, převzít zodpovědnost za svůj život nebo prostě jen hledají. Kurzy probíhají v počtu 2 - 5 lidí.

        Příležitostně Domeček využívají přátelé, kamarádí a návštěvy k přespání a dále jej využíváme i k setkáním, ať už s klienty, absolventy kurzů nebo rodinou. 

         Historie domu číslo 184: na knížecím pozemku vybudovala soukromá společnost složená z místních občanů roku 1871 za finanční podpory princezny Karolíny Vanové lázně. Umístěny byly v dnešním domě č. 184 (za Mašinhausem). Měly kabiny s vanami a parní lázně. Když ve strojovně velkostatku - mašinhausu nahradili parní čerpací stanici elektrickou, zanikl zdroj teplé vody a páry, lázně se v roce 1911 zrušily. Následně až do roku 2015 přerušovaně sloužil dům č. 184 k bydlení. Nyní se snažíme domu navrátit využití k příležitostnému bydlení.    Čerpáno z knihy Dobové pohledy a fotografie Loučeň, Patřín, Studečky, Studce. Autoři Zdeňka Macounová a Alena Nezdarová

        Rekonstrukce, pustili jsme se do vyklízení a oprav, nečekali jsme, že stavební práce budou tak zásadní, ale to už u starších domů většinou bývá. Ale kdo nezažil, tak po tom všem má člověk z výsledku práce opravdu radost a jinak si všeho váží, což "v cizím" nenajdete. Rekonstrukce proběhla v letech 2016-17 a stále je co vylepšovat. V létě 2017 Domeček přivítal první klienty.