Nymburk, Loučeň, Mladá Boleslav

Domeček - poradna, semináře, setkání

- vztahové, psychosomatické a osobnostní potíže

Klidné místo k inspiraci, sebepoznání a pomoci v oblasti psychosomatických, partnerských a dalších otázkách, které přináší nejen současná doba. Domeček nabízí prostor ke konzultacím, seminářům cca 50 kilometrů od Prahy, 15 od Nymburka a 25 od Mladé Boleslavi

      Co Vám může Domeček nabídnout? Domeček nabízí stejné služby jako Mladá Boleslav. Výhodou zde je klidnější prostředí s možností individuálnějšího přístupu. Ať už při konzultacích nebo v rámci seminářů, které zde probíhají v menším počtu, případně individuální formou. 

Pomoc zde vyhledávají klienti v oblasti psychosomatických, partnerských, profesních nebo osobnostních potíží a v posledních letech se zaměřuji na pomoc s překonáním traumatických prožitků a vzpomínek, jejich důsledků na život. 

Používám především mentoringu, koučinku, sebemotivační a uvolňovací technik. Je mojí snahou tyto postupy "polidštit" a přiblížit každému, aby tento přínosný přístup se zapojením klienta do vlastních změn nebyl doménou jen manažerů a sportovců, jak to mnoho lidí vidí. Klienti zde mohou získat nový pohled na svojí situaci, inspirovat se, naučit se techniky, jak nejen s mojí pomocí zlepšovat svůj život.

Domeček nabízí semináře, přednášky, po domluvě individuální koučinkové nebo výukové programy.


Proč "Domeček", jak to vlastně vzniklo? Když zůstal před lety domek po rodičích prázdný, nebylo velkého přemýšlení, co s ním moc dlouhé. Prodat jsme jej nechtěli, každý z rodiny měl k němu citovou vazbu. Nechtěli jsme dopustit, aby domek chátral a kazil nám vzpomínky, které se k němu vážou. Proč jej tedy nevyužít a spojit částečně s mojí profesí a otevřít jej i dalším lidem, kteří uvítají kouzlo starého domu. Rekonstrukcí a otevřením pro klienty jsem si splnil i dávný sen, po mnoha letech a mnoha stěhováních po pronájmech mít vlastní prostor. Když jsme začali s rekonstrukcí, navážením materiálu, neřeklo se nic jiného než: "Jedu na domeček". Tak nějak z toho vyplynulo to, že jsme zůstali u tohoto názvu. Prostě Domeček

        Rekonstrukce 2016. Na jaře roku 2016 jsme se pustili do vyklízení a oprav, nečekali jsme, že stavební práce budou tak zásadní, ale to už u starších domů většinou bývá. Ale kdo zažil, tak mi dá za pravdu. Nedocenitelný přínos má i to, že jsme se celá rodina snažili do rekonstrukce zapojit. Po tom má člověk z výsledku práce opravdu radost a jinak si všeho váží, vznikne hlubší vztah, což pronájmem prostor nenajdete. Rekonstrukce vnitřních prostor a vnějších prostor proběhla v letech 2016-17 a stále je ještě co zlepšovat. Coronavirové období v roce 2020 odložilo plánované zateplení a novou fasádu. V létě 2017 Domeček přivítal první klienty.


Domeček má i svojí stopadesátiletou historii v životě obce

Historie domu číslo 184 - na knížecím pozemku vybudovala soukromá společnost složená z místních občanů roku 1871 za finanční podpory princezny Karolíny Vanové lázně. Umístěny byly v dnešním domě č. 184 (za Mašinhausem). Měly kabiny s vanami a parní lázně. Když ve strojovně velkostatku - mašinhausu nahradili parní čerpací stanici elektrickou, zanikl zdroj teplé vody a páry, lázně se v roce 1911 zrušily.

Čerpáno z knihy Dobové pohledy a fotografie Loučeň, Patřín, Studečky, Studce. Autoři Zdeňka Macounová a Alena Nezdarová

Následně až do roku 2015 přerušovaně sloužil dům č. 184 k bydlení. Nyní se snažíme domu navrátit život, neslouží již k bydlení, ale tak jako na začátku opět slouží lidem v oblasti hygieny. S tím rozdílem, že dnes jde u hygienu duševní. Od roku 2017 navštívilo Domeček mnoho klientů nebo přátel. Jsem rád, že pro mnoho z nich je návštěva Domečku nejen konzultací nebo terapií, ale i něčím víc. Spojují ji s návštěvou zámeckého parku, okolních lesů. Cestou na Loučen si na sebe udělají více časů a návštěva není jen hodinové "odskočení" z kanceláře.