Centrum Domeček

      Jak to vlastně vzniklo? Když zůstal před lety domeček po rodičích prázdný, nebylo rozmýšlení co s ním moc dlouhé, prodat jsme jej nechtěli, každý z mé rodiny měl k němu citovou vazbu. Nechtěli jsme dopustit, aby domek chátral a kazil nám vzpomínky, které se k němu vážou a proč jej nevyužít a spojit s mojí stávající prací, splnit si sen a po letech mít i vlastní prostor. Navíc se i přiblížit k tomu, k čemu byl domeček kdysi dávno postaven.

        Když jsme začali s rekonstrukcí, navážet materiál, neřeklo se nic jiného než: "Jedu na domeček". Tak nějak z toho vyplynulo to, že jsme zůstali u tohoto názvu. 

        Rekonstrukce, pustili jsme se do vyklízení a oprav, nečekali jsme, že stavební práce budou tak zásadní, ale to už u starších domů většinou bývá. Ale kdo nezažil, tak po tom všem má člověk z výsledku práce opravdu radost a jinak si všeho váží, což určitě v pronajatých prostorech nenajdete. Rekonstrukce proběhla v letech 2016-17 a stále je co vylepšovat. V létě 2017 Domeček přivítal první klienty.

Historie domu číslo 184: na knížecím pozemku vybudovala soukromá společnost složená z místních občanů roku 1871 za finanční podpory princezny Karolíny Vanové lázně. Umístěny byly v dnešním domě č. 184 (za mašinhausem). Měly kabiny s vanami a parní lázně. Když ve strojovně velkostatku - mašinhausu nahradili parní čerpací stanici elektrickou, zanikl zdroj teplé vody a páry, lázně se v roce 1911 zrušily.  Čerpáno z knihy Dobové pohledy a fotografie Loučeň, Patřín, Studečky, Studce.  Autoři Zdeňka Macounová a Alena Nezdarová

              Následně až do roku 2015 přerušovaně sloužil dům č. 184 k bydlení. Nyní se snažíme domu navrátit využití k příležitostnému bydlení, ale hlavně jej využít opět k péči nejen o tělo, ale i o duševní oblast. 

     Co Vám zde mohu nabídnout? Navštěvují mě zde klienti s problémy těla, psychiky a duše, kteří diagnostiku zdravotního stavu, pomoc s problémy ve vztazích. Dostali se do svízelné životní situace a hledají z ní východisko nebo si potřebují uvědomit sebe.

      Používám především alternativní metody, mimo jiné Automatickou kresbu, energetické léčení, Bachovu terapii, Enneagram, Mentální techniky pro práci s myšlenkovými programy a emocemi a jiné. Více informací určitě naleznete na stránkách.

      Domeček mi umožňuje pořádat kurzy i v menším počtu, než v Mladé Boleslavi. Kurzy jsou určeny pro všechny, kteří hledají sebe, chtějí se aktivně zapojit do svého sebeuzdravování, převzít aktivně zodpovědnost za svůj život Probíhají dle programu nebo je možné si domluvit i kurz individuálně ve skupinách max. 6 lidí. Kurzy jsou zaměřeny na praktické využití v běžném životě u sebe nebo druhých.

      Příležitostně Domeček využívají přátelé, kamarádí a návštěvy k přespání a dále jej využíváme i k setkáním, ať už s klienty, absolventy kurzů nebo rodinným.