Domeček - seberozvoj, zdraví a relaxace

      Jak to vlastně vzniklo? Když zůstal před lety domeček po rodičích prázdný, nebylo rozmýšlení co s ním moc dlouhé, prodat jsme jej nechtěli, každý z mé rodiny měl k němu citovou vazbu. Nechtěli jsme dopustit, aby domek chátral a kazil nám vzpomínky, které se k němu vážou a proč jej nevyužít a spojit s mojí stávající prací, splnit si sen a po letech mít i vlastní prostor, kde se budu moci scházet s klienty, setkávat se s lidmi nejen při řešení problémů s kterými přichází, ale i ve veselejší náladě.

Když jsme začali s rekonstrukcí, navážením materiálu, neřeklo se nic jiného než: "Jedu na domeček". Tak nějak z toho vyplynulo to, že jsme zůstali u tohoto názvu. Prostě Domeček.

        Co Vám zde mohu nabídnout? Navštěvují mě zde klienti s fyzickými, emočními a psychickými problémy, dá se říci s problémy od těla až po duši. Klienti, kteří například potřebují diagnostiku zdravotního stavu, pomoc s problémy ve vztazích, dostali se do svízelné životní situace a hledají z ní východisko nebo hledají vnitřní klid a sami sebe.

      Používám především alternativní metody, spojuji je dle možností a stavu klienta se současnými technikami, jako je například koučink, mentoring a jiné. Více informací určitě naleznete na stránkách.

      Domeček mi umožňuje pořádat kurzy i v menším počtu, než v pronajatých prostorech, což určitě uvítají účastníci. Kurzy jsou určeny pro všechny věkové kategorie, pro všechny, kteří se chtějí aktivně zapojit do svého sebeuzdravování, převzít zodpovědnost za svůj život nebo prostě jen hledají, kurzy probíhají v počtu 2 - 5 lidí.

    Příležitostně Domeček využívají přátelé, kamarádí a návštěvy k přespání a dále jej využíváme i k setkáním, ať už s klienty, absolventy kurzů nebo rodinou. Výhodou zde je klid, člověk si zde odpočine od ruchu města, což někteří klienti využívají a ještě se zdrží sezením na lavičce, třeba u kávy.

     Historie domu číslo 184: na knížecím pozemku vybudovala soukromá společnost složená z místních občanů roku 1871 za finanční podpory princezny Karolíny Vanové lázně. Umístěny byly v dnešním domě č. 184 (za Mašinhausem). Měly kabiny s vanami a parní lázně. Když ve strojovně velkostatku - mašinhausu nahradili parní čerpací stanici elektrickou, zanikl zdroj teplé vody a páry, lázně se v roce 1911 zrušily 

     Čerpáno z knihy Dobové pohledy a fotografie Loučeň, Patřín, Studečky, Studce. Autoři Zdeňka Macounová a Alena Nezdarová

       Následně až do roku 2015 přerušovaně sloužil dům č. 184 k bydlení. Nyní se snažíme domu navrátit využití k příležitostnému bydlení, ale hlavně jej využít opět k péči nejen o tělo, ale i o duševní oblast. 

        Rekonstrukce, pustili jsme se do vyklízení a oprav, nečekali jsme, že stavební práce budou tak zásadní, ale to už u starších domů většinou bývá. Ale kdo nezažil, tak po tom všem má člověk z výsledku práce opravdu radost a jinak si všeho váží, což "v cizím" nenajdete. Rekonstrukce proběhla v letech 2016-17 a stále je co vylepšovat. V létě 2017 Domeček přivítal první klienty.