Dětské, rodinné potíže

- novorozenecké, psychosomatické, komunikační, školní, vztahové

 Nejsem dětským psychologem, ale postupy a pohled, který používám při práci s dospělými může být doplňkem nebo alternativou pomoci u dětských potíží a rodinných vztahů. V dětských případech hledám vyvážený postup, který situaci řeší, ale dítě nezatěžuje dalšími problémy nebo vzpomínkami. Přístup a používané metody přizpůsobuji situaci klienta.

Proč tato nabídka pro děti a rodiny? Potíže mé dcery (ale vlastně i celé rodiny) byly na začátku mé profesní dráhy, tedy zkušenost. Navíc mnoho "dospěláckých" problémů má původ v dětském věku, čímž do dětského světa nahlížím. Mnoho dětí je schopno o svých problémech s někým mluvit, i se zapojit a nepotřebují jen pasivní přístup. Ale i ten je v případě dané situace možný.

Specifické postupy, které nabízím mohou například pomoci řešit dětské potíže porodní nebo poporodní, školní problémy (děti, studenti), školní problémy, důsledky šikany nebo jiných traumatických prožitků u dětí i rodičů. Dále je možné poodhalit skryté příčiny nefunkční komunikace v rodině, začlenit povahové rozdíly do vzájemných vztahů a jiné. V případě konkrétních dotazů mě klidně kontaktujte...