Centrum pro zdraví, vztahy, sebepoznání a osobní rozvoj

         Co Vám mohu nabídnout? Pomoc s problémy těla, psychiky a duše, diagnostiku zdravotního stavu, pomoc s problémy ve vztazích. Hledání svého skrytého potenciálu, svých talentů. Dále výukové, sebepoznávací a sebeuzdravovací kurzy.   

        Používám především alternativní metody. Především Automatickou kresbu, energetické léčení, Bachovu terapii, Enneagram, Mentální techniky pro práci s myšlenkovými programy a emocemi a jiné. Své si tu určitě najdou ti, kteří potřebují pomoc s překonáním složitějšího životního období, ale i ti, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život, naučit se překonat svá životní omezení a plně využít své talenty. Více informací naleznete na úvodní stránce. Komornější a klidnější prostředí zde umožňuje i kurzy v menších skupinách nebo konzultace a kurzy dle individuálního zájmu klientů.

     Výukové a sebepoznávací kurzy - jsou určeny pro všechny, kteří hledají sebe, chtějí se aktivně zapojit do svého sebeuzdravování. Kurzy probíhají dle programu nebo je možné si domluvit i kurz individuálně. Kurzy probíhají ve skupinách max. 6 lidí. Kurzy jsou zaměřeny na praktické využití v běžném životě u sebe nebo druhých. Pokud některý kurz nenajdete momentálně v programu, je možné jej po domluvě do programu zařadit, někdy na tento kurz čeká i další zájemce, tyto kurzy pak na Loučeni probíhají v počtu od 2 účastníků. Program a seznam kurzů naleznete zde.


       Jak to vlastně vzniklo? Když zůstal před lety domeček po rodičích prázdný, nebylo rozmýšlení co s ním moc dlouhé, prodat jsme jej nechtěli, každý z mé rodiny měl k němu citovou vazbu. Nechtěli jsme dopustit, aby domek chátral a kazil nám vzpomínky, které se k němu vážou a proč jej nevyužít a spojit s mojí stávající profesi.

       Rekonstrukce: pustili jsme se do vyklízení a oprav, nečekali jsme, že stavební práce budou tak zásadní, ale to už u starších domů bývá. Rozhodli jsme se, že dům začneme alespoň částečně využívat k tomu, k čemu již v jeho historii sloužil. Když jsme začali s rekonstrukcí, navážet materiál, neřeklo se nic jiného než: "Jedu na domeček". Tak nějak z toho vyplynulo to, že jsme zůstali u tohoto názvu. A tak tu je od srpna 2017 Atelier Domeček, prostor, který chceme věnovat setkání s mými klienty, sebepoznání, vzdělávání, relaxaci a výhledově i k příležitostnému bydlení. S podzimem pokračují venkovní úpravy, přístupová cesta, nevzhledné provozní stavby a jiné. 

       Historie domu číslo 184: na knížecím pozemku vybudovala soukromá společnost složená z místních občanů roku 1871 za finanční podpory princezny Karolíny Vanové lázně. Umístěny byly v dnešním domě č. 184 (za mašinhausem). Měly kabiny s vanami a parní lázně. Když ve strojovně velkostatku - mašinhausu nahradili parní čerpací stanici elektrickou, zanikl zdroj teplé vody a páry, lázně se v roce 1911 zrušily.    Čerpáno z knihy Dobové pohledy a fotografie Loučeň, Patřín, Studečky, Studce. Autoři Zdeňka Macounová a Alena Nezdarová

       Následně až do roku 2015 přerušovaně sloužil dům č. 184 k bydlení. Nyní se snažíme domu navrátit využití k příležitostnému bydlení, ale hlavně jej využít opět k péči nejen o tělo, ale i o duševní oblast. 


      Dostupnost - Loučeň je lépe dostupná klientům z okolí Nymburka, Kolína, Kutné Hory, kteří do teď za mnou dojížděli do Mladé Boleslavi, kde konzultace a kurzy i nadále budou fungovat. Loučeň leží cca 5 km od spojnice mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví. Momentálně je i spojení s Prahou autobusy PID. Pokud si chcete udělat na sebe více času, můžete naše setkání spojit s návštěvou okolních lesů a zajímavých míst, zámku a jeho parku. Domeček leží ve starší části Loučeně v klidném místě s malou zahrádkou, které je z mého pohledu pro tyto aktivity ideální. Více v konaktech.