Aktuálně - články

Tento stav, kterým trpí mnoho lidí řeší každý jinak, nejde všeobecně určit nejideálnější řešení.

Charakterový, svalový pancíř je pojem pocházející z Body - psychoterapie a zavedl jej Wilhelm Reich, psychiatr a žák Sigmunda Freuda.

Už jste někdy určitě slyšeli o 4 typech temperamentu nebo vás někdo k těmto typům zařadil? Občas se u klientů setkám s tím, že klienti vědí, jaký mají temperament, ale nevědí, co to vlastně znamená.

Okno příležitostí neboli Windows of Opportunity se říká období prvních let života, kdy se vyvíjí mozek, vznikají zdravé návyky, které ovlivňují zbytek života. Mnoho pohledů na vývoj člověka pracuje s názorem, že se v prvních letech života člověk nejlépe učí a jeho mozek je schopný vstřebat nejvíce informací. Již jsem zde o tomto období psal v...

Psychické, psychosomatické, školní, osobní a jiné omezující vlivy na spokojený a vyrovnaný život. Nejen dospělí, ale i dětí trpí svými potížemi, od zdravotních - psychosomatických až po psychické. Může to být problém se začlenit (do školního kolektivu, ale i rodiny), problém se sebepřijetím, komunikací, strachy a úzkosti a mnohé jiné.